Dobór stroju kąpielowego do sylwetki

Może, plaża, słońce… Sezon plażowy rozpoczęty, tylko w co się ubrać? Każda z nas staje kiedyś przed takim dylematem jaki strój kąpielowy wybrać. Tankini czy monikini, ozdobny czy gładki, kolorowy czy jednobarwny to najczęściej pojawiające się wątpliwości. Główną zasadą doboru kostiumu kąpielowego jest zachowanie równowagi i symetrii sylwetki, tak aby figura wyglądała proporcjonalnie. Oto kilka wskazówek jak wybierać kostium stosownie do sylwetki:

  • Figura typu jabłko

Ten rodzaj figury charakteryzuje się mało zaznaczoną talią, wystającym brzuchem, węższymi biodrami oraz obfitszym biustem. Góra kostiumu powinna być wiązana na szyi, co spowoduje optyczne powiększenie biustu. Na dół wybieraj wycięte majtki, wysmuklające nogi. Najlepszym rodzaje stroju jest tankini, czyli połączenie stoju z koszulką na ramiączkach.

 

 

  • Figura typu gruszka

W przypadku wąskich ramion, szerokich bioder, wystającego brzucha i masywnych bioder najlepiej wybrać stanik w jasnym kolorze. Sprawdzi się tutaj też bandou czyli stanik bez ramiączek. Dobrze jeśli będzie on również przyozdobiony różnego rodzaju falbankami lub wyrazistymi wzorami. Dół stroju powinien być ciemniejszy w jednolitym kolorze bez zbędnych dodatków. Sprawdzą się tutaj majtki ozdobione spódniczką lub zwykłe szorty. Można użyć pareo.

 

 

 

  • Figura typu klepsydra

Figura klepsydry charakteryzuje się krągłym, pełnym biustem i porównywalnym rozmiarem bioder. Talia jest wąska i ładnie zaznaczona. Przy tego rodzaju sylwetce sprawdzą się wszystkie rodzaje kostiumów. Doskonałym wyborem będzie monokini czyli mocno wycięty, podkreślający atutu figury i seksowny, jednoczęściowy strój.