Jak wybrać idealne jeansy

Każda z kobiet boryka się z większymi lub mniejszymi niedoskonałościami figury, z którymi musi radzić sobie na co dzień. Odpowiedni dobrany krój spodni, powinien zatuszować nasze mankamenty przy jednoczesnym podkreśleniu naszych atutów. Nie jest to proste zadanie, ale przy zastosowaniu podstawowych wskazówek, małymi krokami można ten efekt osiągnąć. Przyjrzyjmy się podstawowym rodzajom sylwetek:

 

 

 

 

 

  • Płaska pupa

W celu wydobycia krągłości pupy, należy wybierać spodnie z niskim stanem, najlepiej biodrówki. Powinny one być wyposażone w tylne kieszenie, najlepiej z jakimś dodatkowym gadżetem w postaci zamka, suwaka, guzika, haftu czy aplikacji. Wybieraj spodnie w jasnych kolorach, które optycznie powiększają. Unikaj boyfriendów.

 

 

 

 

 

  • Duża pupa

W tym przypadku doskonale sprawdzą się spodnie typu boot-cut z rozszerzanymi nogawkami lub boyfriendy. Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie kieszeni w spodniach. Im są one mniejsze i zlokalizowane bliżej siebie tym lepiej. Stawiaj raczej na ciemne kolory. Unikaj spodni wąskich i rurek z dużymi kieszeniami.

 

 

 

 

  • Duże uda

Uda wysmuklą spodnie o prostych lub delikatnie rozszerzanych nogawkach, najlepiej w ciemniejszych kolorach, które wysmuklą sylwetkę. W tym przypadku sprawdzą się również spodnie typu boyfriend.

 

 

 

  • Wystający brzuch

Aby ukryć zaokrąglony brzuch najlepiej wybrać spodnie z normalnym lub wysokim stanem. Dla podkreślenia smukłości nóg, można wybrać spodnie z wąskimi nogawkami. Należy unikać biodrówek.

  • Krótkie nogi

W tym przypadku należy wybierać spodnie wydłużające optycznie sylwetkę, a więc takie które przykrywają kostki, najlepiej z wąskimi nogawkami.